www.obchod.regisweb.cz
Úvodní stránka O nás F. A. Q. Zákaznické centrum Nákupní košík
F.A.Q. - Jak na to ? | Jaký je rozdíl mezi vlastní doménou 2. úrovně a sdílenou doménou 3.úrovně ?

Jaký je rozdíl mezi vlastní doménou 2. úrovně a sdílenou doménou 3.úrovně ?

Vlastní adresa – doména 2. úrovně má tvar www.jmeno.cz
Tato doména podléhá registraci u příslušného registrátora domén, kterému náleží i cena za běžný rok provozu domény. Doména je volně přenositelná a lze s ní disponovat.
Dle Vaší učiněné objednávky pro Vás doménu objednáme a uhradíme příslušnou cenu, a to bez jakéhokoliv našeho finančního profitu.
Po zprovoznění stránek  můžeme z této adresy, dle Vašich dispozic, odvozovat domény 3.úrovně (např. z domény www.hradec.cz odvodíme www.kultura.hradec.cz), čímž bezplatně vznikne zcela nová jedinečná adresa, na které lze provozovat další stránky.
Z této domény lze taktéž odvozovat libovolný počet E-Mailových účtů (adresy pak budou mít tvar jmeno@hradec.cz)

Sdílená adresa – doména 3. úrovně, jak bylo výše popsáno, je odvozena z již existující domény 2. úrovně.
Pro účely provozu systému REGISWEB jsme sami provedli registraci několika domén, ze kterých nyní můžeme pro Vaše potřeby adresy odvozovat. Výhodou je to, že Vám takto zvolenou adresu poskytneme bezúplatně. Nevýhodou je, že k této adrese Vám jsme schopni poskytnout pouze jednu E-Mailovou adresu, která bude mít stejný tvar s doménou, např. z adresy www.vino.primakup.cz vytvoříme E-Mail vino@primakup.cz.

Z uvedené charakteristiky vyplývá, že vlastní doména 2. úrovně nabízí více možností, zejména co se týče E-Mailů, její tvar je kratší, tudíž lépe zapamatovatelný. Lépe se tedy bude hodit pro využití, kdy internetové stránky hrají důležitou funkci ve filozofii jejího vlastníka a současně tento vlastník alespoň částečně využije zmíněných možností.
Naproti tomu doménu 3.úrovně Vám poskytneme zdarma a zcela určitě postačí na běžný provoz, ne však pro osobu, která bude požadovat větší množství E-Mailových adres.
Co se týče vlastního provozu stránek, není mezi oběma typy domén žádný rozdíl.